O stronie

Strona internetowa Stemple ze Świata jest katalogiem współczesnych i historycznych stempli paszportowych z całego świata. Wybierz interesujący kraj z listy lub mapy aby zobaczyć stemple paszportowe które znajdują się w naszej kolekcji.

Historia strony

W swojej pierwotnej wersji strona internetowa Stemple ze Świata powstała w 2001 roku, a jej założycielem był pan Cezary Golik. Były to czasy w których internet w Polsce dopiero raczkował. Strona zdobyła dużą popularność i na jej temat pojawiały się również artykuły w gazetach.

Stemple ze Świata w pierwotnej wersji

Stemple ze Świata w pierwotnej wersji

Serwis był systematycznie uzupełniany o nowe stemple, wizy i inne dokumenty. W swojej pierwszej odsłonie strona o stemplach paszportowych działała do 2005 roku, a autorowi udało się zgromadzić 643 stemple graniczne, 261 wiz i 140 innych scanów. Od tego czasu strona nie była aktualizowana, a technologia w której została wykonana stawała się powoli przestarzała. Odwiedziny na starej wersji strony zaczęły się po mału zmniejszać.

Nowa wersja strony

Pamiętając popularność starej wersji strony, w 2014 roku napisałem wiadomość do autora czy zgodził by się na jej remont i przebudowę. Dzięki uprzejmości pana Cezarego Golika, po uzyskaniu zgody, pod warunkiem zachowania opisów i źródeł, zostały rozpoczęte prace nad nową wersją. Trwały one ponad rok. Wszystkie źródła i opisy z poprzedniej wersji zostały zachowane. Obecna strona nawiązuje również wyglądem do poprzedniej (mapa, kolumny z listą państw na szarym tle). Strona wzbogaciła się również w angielską i rosyjską wersję językową oraz została umieszczona na profesjonalnym serwerze. Tym samym pamięć o stronie została zachowana a kolekcja stempli ze świata może zostać powiększona. Można w dalszym ciągu aktywnie uczestniczyć w życiu strony przesyłając nowe stemple poprzez formularz.